• Dzień Ziemi

            06.05.2024

            Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Zespole Szkół w Dobiegniewie w klasach 1-6 tradycyjnie rozpoczęła zbiórka elektrośmieci. To też kolejny rok edukacji w różnych formach co do zdobywania przez uczniów umiejętności segregacji śmieci ( w tym filmy, quizy, karty pracy, dyktando), spotkanie z pracownikiem Celowego Związku Gmin. 

            Delegacje uczniów klas 4-6 zostały zaproszone przez Nadleśnictwo Głusko do sali Muzeum Woldenberczyków na niezwykle ciekawy wykład ornitologa p. Adama Wasieczki pt. ,,Sowy naszych lasów ". 

            Bardzo ekscytującą formą nauki i zabawy oraz rywalizacji była gra ,,Milionerzy- przyroda Polska". 

            Czeka nas jeszcze przyrodnicza wycieczka do Bogdańca oraz II etap dyktanda przyrodniczego. 

          • Konkurs matematyczny Złota Żaba

            06.05.2024

            W 16 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXI konkursu matematycznego Złota Żaba obejmującego województwo wielkopolskie i lubuskie. Do II etapu konkursu zakwalifikował się uczeń klasy 8a Timofii  Yatsenko. II etap konkursu odbył się 2.03.2024r w Swarzędzu. W II etapie konkursu uczeń otrzymał wyróżnienie i został zaproszony do udziału w uroczystości  ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród i wyróżnień w dniu 20.04.2024r.

            Opiekun ucznia : nauczyciel matematyki Jan Pawelski

          • Wycieczka do Owczogrodu w Rudnicy.

            01.05.2024

            Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce do Owczogrodu w Rudnicy.

            Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji. Poznali różne rasy owiec, sposoby ich dojenia i strzyżenia.   Mieli możliwość obejrzeć pokaz zaganiania owiec przez pracowitego psa rasy Border Colie.  Następnie uczniowie wzięli udział w poszukiwaniach złotej wełny w labiryncie z siana.

            Na obiad czekały na nich gorące kiełbaski 

            Na miejscu odbyły się również zawody w strzyżeniu owiec, które przyniosły wiele radosnych emocji.   

            Dzieci usłyszały mnóstwo ciekawych opowieści na temat życia owiec oraz wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem prawdziwej owczej wełny.

            Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni.

          • Obchody 81 rocznicy powstania w getcie warszawskim

            05.05.2024

            W piątek 19 kwietnia 2024 klasy 7a i II LO uczestniczyły w obchodach 81 rocznicy powstania w getcie warszawskim, które odbyły się w naszym muzeum - Muzeum Woldenberczyków. Spotkanie poprowadził dr. hab. Przemysław Słowiński - prorektor ds. kształcenia Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

            Swoją prelekcję rozpoczął od przedstawienie dziejów polskich Żydów, następnie zapoznał młodzież z sytuacją Żydów w czasie II wojny światowej oraz powstaniem w Warszawie getta i zbrojnym wystąpieniem żydowskich podziemnych formacji zbrojnych na terenie warszawskiego getta od 19 kwietnia do 16 maja 1943. Wyjaśnił również, symbol składania żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta, który stał się początkiem przywracania pamięci o tym powstaniu.

            Po wystąpieniu profesora młodzież obejrzała animowany film „Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall. Film przedstawiał losy Marka Edelmana – w okresie II wojny światowej: jako gońca szpitalnego, członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX wieku, kiedy to rozwijała się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX wieku – kiedy powstawał o nim reportaż. Na koniec młodzież obejrzała wystawę w muzeum.

            Marta Kozłowska, Jolanta Kadler


             

          • Wycieczka do Muzeum

            28.04.2024

            W dniu 18 kwietnia klasa 8a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Dzięki przewodnikowi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z codziennym życiem więzionych w czasie II wojny światowej  polskich oficerów oraz oglądać zgromadzone eksponaty. Wizyta w muzeum jest świetną okazją na poznawanie historii własnymi oczami, a  nie tylko z podręczników szkolnych i jest elementem procesu dydaktyczno - wychowawczego.

          • NAGRODA PUBLICZNOŚCI

            28.04.2024

             

            Miło mi poinformować, że uczennica klasy 2c Kornelia Jeziorska zdobyła nagrodę publiczności w konkursie plastycznym pt. Ptaki w lesie, zorganizowanym z inicjatywy Nadleśnictwa Głusko w ramach obchodów 100- lecia Lasów Państwowych. Praca Kornelki przedstawiająca bociana, będzie umieszczona w kalendarzu Nadleśnictwa na następny rok.Kornelko gratulujemy!                                                M. Bakowicz

          • Poznajemy zawód budowlańca

            25.04.2024

            25 kwietnia klasę 2a i 2c odwiedził tata Adasia, który jest budowlańcem. Pan Krzysztof opowiedział dzieciom o swojej pracy .Dzieci z uwagą słuchały jak buduje się domy, jakie narzędzia,maszyny i pojazdy ułatwiają pracę na budowie. Mogły obejrzeć różne narzędzia budowlane i z zachowaniem szczególnej ostrożności pobyć w koparce. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony czas.                                             

            A.Czechowicz, M.Bakowicz

          • 100-lecie Lasów Państwowych

            23.04.2024

            Nasza drużyna otrzymała zaproszenie  od nadleśnictwa Głusko na uroczystości obchodów 100-lecia Lasów Państwowych. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji dotyczącej gospodarki leśnej wygłoszonej przez Pana Henryka Orłowskiego. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań wszystkim pracownikom lasów za współpracę z naszą drużyną.

          • Wycieczka do Muzeum Woldenberczyków

            18.04.2024

            Klasy 2a i 2c po zakończeniu cyklu tematycznego związanego z zabytkami, muzeum i miejsc pamięci wybrały się na wycieczkę do Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Dzięki przewodnikowi, miały okazję bezpośrednio obserwować eksponaty znajdujące się w muzeum, obejrzały film z okresu II Wojny Światowej, który okazał się dla dzieci bardzo ciekawy. Wycieczki szkolne do takich miejsc stanowią bogate źródło przeżyć, a co za tym idzie, korzystnie wpływa na proces dydaktyczno – wychowawczy.

                                                                                                        A.Czechowicz, M.Bakowicz

             

          • Wycieczka do Banku Spółdzielczego i sklepu Biedronka

            27.03.2024

            26 marca uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego oraz sklepu Biedronka. Wizyta związana była z podsumowaniem tematyki związanej z zakupami i pieniędzmi.  W siedzibie banku uczniowie dowiedzieli się na czym polega  praca  bankowca. co to jest lokata, kto może ją założyć. Zobaczyli, jak pracuje maszyna do liczenia banknotów i monet. Następnie udaliśmy się do sklepu Biedronka. Tutaj uczniowie poznali wyposażenie sklepu – działy na których znajdują się towary. Sprawdzali ceny towarów na czytniku i co było najfajniejszą frajdą – dzieci dokonały drobnych zakupów. Wycieczka sprawiła wiele radości i wzbogaciła o nowe wiadomości.

             

          • POWITANIE WIOSNY

            25.03.2024

            W tym roku klasy 0-3 uczciły nadejście wiosny Wiosennym Pokazem Mody. Nasi mali modele i modelki prezentowali wspaniałe i oryginalne stroje. Uczniowie pewnym krokiem spacerowali po wybiegu oraz pozowali do zdjęć. Wszystkie kreacje były wyjątkowe i zaprojektowane według ich pomysłów.  Dzieci miały okazję przełamać swoją nieśmiałość i wzmocnić pewność siebie. Całemu wydarzeniu towarzyszyły nastrojowe utwory muzyczne.W szkole zagościła prawdziwa wiosenna aura.Mamy nadzieję, że ta barwna i radosna impreza rozbudziła wyobraźnię uczniów, pozwoliła im odkryć chęć do wystąpień publicznych oraz zainspirowała do dalszej twórczej aktywności

          • Wizyta w teatrze

            25.03.2024

            W marcu uczniowie klas 5a,5b i 6a zrealizowali jeden z celów wychowawczych: rozwijanie potrzeb kulturowych uczniów. Wspólnie odwiedziliśmy gorzowski Teatr im. J. Osterwy. A na scenie obejrzeliśmy znaną baśń pt. „Piękna i Bestia”.

            Sztuka podobała się wszystkim bez wyjątku, a zachwytom i oklaskom nie było końca. Rozmaite emocje targały uczniami, był smutek, niepokój, śmiech, aż chciało się wskoczyć na scenę i zagrać, zaśpiewać wraz z aktorami. Szkoda, że wszystko co ciekawe i dobre, tak szybko się kończy.

            Wychowawcy klas

          • Imieniny Zucha

            19.03.2024

            „Raz na cztery lata, zuch się staje pępkiem świata”. Chociaż imieniny Zucha są 29.02. w tym roku nasza Chorągiew obchodziła je 16.03. 24. Ze wszystkich hufców zjechały zuchy do Słubic, gdzie wspólnie bawiły się cały dzień. Ponad 300 zuchów uczestniczyło w apelu, a następnie w zabawach. Były pląsy, kolorowanki, konkurencje sportowe. Po obiedzie odbyła się gra miejska podczas, której można było poznać Słubice, zatrzymać się na moście łączącym Polskę z Niemcami. Na zakończenie było  świecowisko. Pomimo typowo marcowej pogody wszystkim dopisywały humory.

          • Dzień Piegów

            05.03.2024

            1 marca na buziach uczniów klasy 3a i ich wychowawczyni pojawiły się piegi, a to wszystko z okazji Dnia Piegów.  Dzieci poznały piegowatych bohaterów takich jak: Pan Kleks, Pippi Langstrumpf, Ania z Zielonego Wzgórza czy Tomek Sawyer. Przy okazji poruszaliśmy ważny temat tolerancji.Uczniowie uświadomili sobie, że chociaż każdy z nas inaczej wygląda, to ma jednakowe prawa. Liczyliśmy piegi na swoich twarzach, jedliśmy piegowate ciasteczka oraz wykonywaliśmy różne zadania związane z piegami. Dzień można uznać za bardzo wesoły, a jednocześnie pouczający.